Oliver Wine

Ahoj, jsem Oliver a jsem alkoholik…

A tohle je můj odkaz pro generaci Z, aby věděla, že nikdy nejsou sami. Žijeme v posrané době, žijeme posrané životy s posranou depresí. Nezbývá nám nic jiného, než každý den bojovat ze všech psychických sil.

Fakta, která starší generaci zavřou hubu

  • Ročně zemře na silnicích v průměru 500 lidí. Zatímco sebevraždu spáchá 1500+ lidí a to převážně mladých.

  • Autoři, kteří nám jsou představováni ve škole, tak byli feťáci, alkoholici a trosky.

  • Kvůli lockdownu a zasranému Covidu jsou psychiatři, psychologové a psychoterapeuti obsazení až na rok dopředu. Zatímco jim klidně až 20 lidí denně s prosbou volá, zda je přijmou, ale kapacita je již naplněna.

  • Úzkosti, deprese a neskutečná míra stresu je v dnešní době na denním pořádku, zatímco při tomhle se před 100 lety lidé zavírali do blázince, tak dnešní mladý člověk v tom žije zcela “normálně”.

  • Do pár let bude nejčastější příčinou smrti právě ta zmíněná deprese.

  • Až 1,5 milionu lidí v České republice má nakročeno k alkoholismu.

100 dní+ střízlivej a začátek velkého projektu

V tuto dobu, kdy už s klidným srdcem mohu říci, že jsem tělo vyčistil od alkoholu, tak mi to do sebe začíná všechno zapadat. Neznám zcela přesné příčiny “PROČ” jsem tomu propadl. Ale už alespoň vím, proč tohle píšu. Není to pro mě, je to pro všechny mladé lidi, kteří se denně brodí sračkama. Je to pro lidi, kteří nevědí, jak dál. Je to pro naší generaci Z jako důkaz, že je něco špatně a je potřeba s tím něco dělat. Je to zároveň i můj odkaz, kterej doufám, že tu po mně nějakou dobu zůstane. Už vím, že cítím potřebu opět lidem pomáhat. Chci, aby věděli, že nejsou sami, že nezažívají jediní problémy a že opravdu sáhnout si na život není jediné logické řešení. Jediné řešení je každý den bojovat ať už se může zdát boj ztracený, tak ale bitva ještě neskončila. Chci propojit tyto lidi, kteří si nevědí rady, jak dál. Chci, aby si naše starší generace uvědomila, před jakým závažným společenským problémem stojíme.

Být či nebýt? Žít či zabít? To je oč tu kurva běží! Takže se proberme z toho nablejskaného pozlátka, že všechno je v pořádku, když sakra není.

Kdyby to bylo v pořádku, tak by psychologové a psychiatři neměli obsazeno na rok dopředu. Kdyby vše bylo v pořádku, tak by nebylo ročně jen v České republice více sebevražd, než úmrtí při autonehodách. Hlavně že si ukážeme prstem na bezohledné řidiče. Kdyby bylo vše v pořádku, tak bychom nemuseli denně otevírat další přihrádku plnou pilulek, abychom mohli mezi lidi. Kdyby bylo kurva všechno v pořádku, tak tohle nasranej nepíšu a nevydávám na vlastní náklady, protože vydavatelství chtějí vydávat pouze pseudosračky o sexu, aby staré paničky měli co číst. Tyhle řádky nejsou určené jim. Jsou určené tobě, mladý čtenáři. Nedus v sobě veškerou bolest a tíhu rozesraného světa. Jednej. Bojuj. ŽIJ!